Ryba

Značka: Eiwan atelier
9 500 Kč
Skladem (1 ks)

autorka: Alena W. Hrubá - Eiwan, 2020

závěsná plastika, 90cm

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato Ryba je pro mě především symbolem kontaktu s nevědomými silami, ženstvím, tajemstvím, duchovním světem a intuicí. Potřeba být v kontaktu s těmito aspekty bytí mi byla hlavní inspirací a hnací silou při tvorbě... Pro mnoho kultur byla také ryba představitelkou hojnosti a plodnosti v širším smyslu. (Podle všímavých diváků je tento mnou vytvořený vodní tvor biologicky vzato kombinací Latimérie podivné, českého sumce a východního koi kapra :)

Připravila jsem pro vás malý fotoreport z procesu své tvorby - podívejte se na blogu sem..

Materiál: sochařská odlévací hmota, křišťál, malováno akrylovými barvami. Plastika je dutá a vzadu má pevné kovové úchyty. Je určena k zavěšení na stěnu do interiéru na 2 háčky. (Na fotografii z výstavy vidíte jednu z možností instalace na desku).

Aktuálně je k dispozici světlá varianta ryby, jakou vidíte na prvních fotografiích. Váhově je cca kolem 4kg.


Poznámka k technické stránce vzniku plastik: Originál sochy vznikne z různých přírodnin, které spojuji a domodelovávám voskem. Ze základu hotové sošky vyrobím formu, z formy pak vznikne limitovaná série několika odlitků, které individuálně doplňuji různými atributy (minerály, jiné přírodniny) a následně pomaluji a napatinuji. Sochy jsou určené převážně do interiéru. Pro odlévání základů plastik používám sochařskou dvousložkovou polymerační sádru. Jedná se o ekologicky nezávadný materiál na vodní bázi, bez rozpouštědel. Smícháním prachové složky a pryskyřice vznikne velmi tvrdá odolná hmota.