Ryba

Kód: 9
Značka: Eiwan atelier
9 500 Kč
Na dotaz (1 ks)

autorka: Alena W. Hrubá - Eiwan, 2020

závěsná plastika, 90cm

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato Ryba je pro mě především symbol kontaktu s nevědomými silami, ženstvím, tajemstvím, duchovním světem a intuicí. Pro mnoho kultur byla také ryba představitelkou hojnosti a plodnosti v širším smyslu. Podle všímavých diváků je tento mnou vytvořený vodní tvor biologicky vzato kombinací Latimérie podivné, českého sumce a východního koi kapra, což vypovídá o všem :). 

Termín a způsob dodání: Vyrobím na zakázku. Doba vyhotovení cca 1 měsíc. V ideálním případě osobní vyzvednutí u nás v ateliéru.

Materiál: sochařská odlévací hmota, křišťál, malováno akrylovými barvami. Vzadu pevné kovové úchyty. Plastika je určena k zavěšení na stěnu do interiéru na 2 háčky. S instalací poradím.


Poznámka k technické stránce vzniku plastik: Originál sochy vznikne z různých přírodnin, které spojuji a domodelovávám voskem. Ze základu hotové sošky vyrobím formu, z formy pak vznikne limitovaná série několika odlitků, které individuálně doplňuji různými atributy (minerály, jiné přírodniny) a následně pomaluji a napatinuji. Sochy jsou určené převážně do interiéru. Pro odlévání základů plastik používám sochařskou dvousložkovou polymerační sádru. Jedná se o ekologicky nezávadný materiál na vodní bázi, bez rozpouštědel. Smícháním prachové složky a pryskyřice vznikne velmi tvrdá odolná hmota.