Rekonstrukce prostor pro společné tvoření dokončena

Rekonstrukce prostor pro společné tvoření dokončena - kopie (2)

Ateliér pro veřejnost. Chcete k nám přijet strávit příjemné chvilky při společném tvoření s rodinou či přáteli? Už můžete i v třeskutých mrazech a za prudkého deště! Objednejte se na workshop zde. Konečně máme k dispozici zrekonstruované vnitřní prostory přesně pro tyto účely – společné setkávání. Trvalo to, ale je to! Mordor je pryč a my děkujeme naší rodině a všem našim přátelům, kteří nám celý minulý rok fyzicky i psychicky pomáhali a děkujeme i ústeckému kraji za finanční spoluúčast!podporil_UK_logo_svisle_MODRE

„Projekt spolufinancován Ústeckým krajem.“„22/SML2663/SoPD/PIT“

Jak to celé začalo aneb od slámy k nápadu

Náš dům jsme pořídili v roce 2012. Protože to byla vpravdě ruina, začali jsme s manželem hloubkovou rekonstrukcí. Tehdy ještě naše fantazie nedocenila poklad, kterým byla prostorná půda – to až když jsme se zabydleli a vykrystalizoval nápad začít se věnovat tvůrčím činnostem.

Půdní prostor byl tmavý a až po strop zaplněný ztrouchnivělou slámou s odpadky. Výzvu jsme ale přijali! V letech 2018-2019 začal vznikat v jedné polovině půdy můj ateliér - dílna. Konečně jsem si mohla přenést všechny své tvůrčí a prašné poklady, o které jsem brkala v kuchyni, do prostoru, který se měl nadále stát mým královstvím. Zatím bez WC, bez topení, ale i tak romantické a inspirativní místo, splněný sen. I díky tomuto prostoru jsem mohla začít tvořit větší sochy a jinak náročnější projekty.

A co ta druhá půlka půdy?

Postupem času k nám do ateliéru začalo jezdit čím dál více návštěvníků a také dětských skupin, pro které jsme pořádali již od roku 2017 tvůrčí dílny v prostorách naší zahrady. Když se chtěli podívat na mou tvorbu umístěnou v ateliéru, museli nejprve projít Mordorem – první půlkou půdy, která byla tmavá, zarovnaná věcmi, prašná a s rozbitou podlahou. Časem přibývalo i žádostí o společné tvůrčí programy za chladných zimních večerů či za deště, ale přímo ateliér coby můj zaplněný tvůrčí „obývák“, navíc bez vody a WC, by toto poskytnout nemohl. Nazrál tedy čas a přišlo rozhodnutí: půdu dokončíme!

Z nějakého důvodu jsem byla pevně přesvědčena, že má prostor ožít příjemným společným setkáváním co nejdříve a že se to podaří, i když ve chvíli rozhodnutí nic nenasvědčovalo tomu, že bychom na tuto akci měly odpovídající prostředky... Ale Vesmír zapracoval: ). Zaktivizovali jsme velkou kupu našich kamarádů a také ústecký kraj, u kterého jsme zažádali o finanční spoluúčast, která nám byla z dotačního titulu poskytnuta a věci se daly do pohybu…

Od Mordoru ke království Evaňskému

Během jednoho roku se tak z Mordoru stal útulný prostor, který je vám k dispozici, pokud si k nám budete chtít přijet odpočinout. Je prostorný, světlý a tvořený s láskou : ). Návštěvníci k nám jezdí např. originálně oslavit narozeniny, kamarádky místo draní peří povídají u tvorby šperků či malby a meditativní tichá zastavení plná milých slov naše půda příma miluje.

Prohlédněte si obrazem, jak to celé probíhalo:

MÍSTNOST PRO SPOLEČNÉ TVOŘENÍ PŘED A PO: 

pred a po (1)

pred a po (2)

pred a po (3)_2

pred a po (4)_1

pred a po5_1

Další pracovní...

IMG_20230119_163120

c

a

e

rtzor

Záznamy nebyly nalezeny...