Tvůrčí setkávání v ateliéru Eiwan

Přijeďte k nám strávit příjemné chvilky při společném tvoření s rodinou či přáteli. Vyberte si program na míru. Nabízím kvalifikované výtvarné vedení*, rodinnou atmosféru a inspirativní prostředí našeho ateliéru.

AKTUÁLNĚ: Objednejte si workshop na leden 2024 ZDE.

MÍSTO KONÁNÍ: Evaň 118, 410 02 Evaň. Náš ateliér je zároveň náš dům... Umělecká, relaxační i výtvarně edukativní setkání probíhají v případě hezkého počasí na zahrádce, novinkou je ovšem využití příjemných půdních prostor pro společnou tvorbu, které jsme dobudovali na konci roku 2022*. Na půdě je rovněž můj ateliér plný pokladů - ráda vás zde provedu. Okolí zve k výletům - koukněte na tipy, kam se vrtnout. Přímo v obci je možnost bezplatného koupání v požární nádrži a blízký les. Je zde hospůdka na návsi se zahrádkou (Hostinec U Švarhů), kde lze zakoupit drobné dobroty (od 15hod.) a pizzerie s pohyblivou otevírací dobou (Pizzerie U Vojtěcha).

FOTOGRAFIE z jednotlivých programů si prohlédněte ZDE.

* Mgr. Alena W.Hrubá: *1984 Jsem výtvarný pedagog s více jak 10letou praxí (oblast formálních i neformálních výchovně vzdělávacích aktivit, zkušenost s výukou na základní i střední škole). Vystudovala jsem na Univerzitě J.E. Purkyně na Katedře výtvarné kultury učitelství VV. Od roku 2014 se věnuji i vlastní tvorbě v rámci ateliéru Eiwan, který jsem založila s manželem. Výtvarné workshopy zde pořádáme již od roku 2017.

podporil_UK_logo_svisle_MODRE

*„Projekt spolufinancován Ústeckým krajem.“„22/SML2663/SoPD/PIT“

ateliery

ateliery copdy

JAK SE PŘIHLÁSIT? Napište na eiwan@email.cz či zavolejte na tel. 724 269 513 (pokud budu nedostupná, buďte prosím trpěliví, zlobí tu signál) a sdělte, jaký typ programu vás zaujal, množství osob a termín. Aktuální výpis volných termínů je uveden u jednotlivých programů nebo domluvte individuálně.    

PŘEHLED PROGRAMŮ

Foto ZDE.

 tabulka

rtzor

BeFunf

OBSAH PROGRAMŮ

A. KRATŠÍ TVOŘIVÁ SETKÁNÍ

Tato setkání jsou koncipována tak, abyste si v příjemném prostředí kreativně odpočinuli u drobných výtvarných činností a jako bonus si odnesete krásný výrobek : ). Probíhají u nás na půdě obvykle od 17:30, je ale možno přijít tvořit po domluvě kdykoli během dne. Program je vhodný i pro děti od 8let (mladším případně uzpůsobím). Skupinku vytvoříte sami. Těším se na vás! Aktuálně nabízím například následující aktivity:

Fotoreport na blogu.

 • Tvorba šperků z kamínků Ohře a korálků
 • Tvorba bezových lapačů snů- strážců
 • Tvorba talismanů z opuky, pískovce či mastku
 • Tvorba magické dřevěné hůlky s krystalem
 • Malba na keramické tabulky se symboly
 • Závěsné lunární dekorace z keramiky a přírodnin

B. TVŮRČÍ SETKÁNÍ PRO RODINU ČI SKUPINU PŘÁTEL

Domluvte se s kamarády či rodinou a přijeďte si k nám užít den při tvořivých činnostech! Program je vhodný pro děti, dospělé i seniory. Nejlepší doba je v teplých měsících roku, abyste mohli využít naší zahrádku a vyzkoušet si i prašnější práci – např. ruční opracování kamene. Doba, kterou tu strávíte, je na vás, vše je na domluvě předem. Tento program lze pojmout i jako narozeninovou oslavu. Aktivity, které pro vás můžu připravit:

Fotoreport na blogu.

 • Prohlídka výtvarného ateliéru a dílny, představení naší tvorby s možností zakoupení výrobků.
 • Ukázka sekání do kamene + vyzkoušíte si sami (tvorba reliéfu, rodinného „erbu“ či malého kamenného květináče)
 • Ruční opracování opuky či pískovce – možnost vytvořit si malý kamenný talisman/sošku z připraveného polotovaru
 • Malování oblázků, kolorování keramických tabulek se symboly
 • Tvorba bezového "lapače snů"
 • Tvorba šperků (náušnice, náramky, přívěsky) z polodrahokamů a ohárků
 • Máte jiné přání? Sem s ním! : )

Praktické informace: Pro práci s kamenem doporučuji pracovní oblečení, především vhodnou obuv. Jídlo bohužel nezajišťuji – je zde ale možnost objednat si pizzu či ohřát přivezené jídlo (na grilu, na ohništi, v mikrovlnce) – pojměte to jako piknik : )! Kafe, čaj, šťáva je k dispozici.

C. PRO JEDNOTLIVCE ČI PÁR - Otisk vlastní tváře

Tvorba masky – osobního odlitku tváře (technika "lifecasting") může při správně vytvořené atmosféře přinést hluboký osobní prožitek. Setkání s prvky arteterapie je určeno pro jednotlivce, můžete s sebou ale vzít i partnera či dobrého přítele. (U dětí – více jak 9let! prosím zvažte, jak by proces zvládly, případně ráda poradím). Po úvodní fázi (rozhovor, „ladění“, vysvětlení jednotlivých kroků) se z tváře pomocí lékařského silikonu a sádrových obvazů sejme velmi přesná forma. Z té se následně vytvoří keramická „maska“. Samotný odlitek si dále můžete umělecky dotvořit. Na hotovou masku lze připevnit poutko, můžete si ji pak doma zavěsit jako zajímavou dekoraci : ).

Více informací a pár fotografií z procesu naleznete zde.

Do naší tváře se otiskuje vše, čím v současné životní fázi procházíme. Naše setkání nabídne prostor pro zamyšlení se nad vlastní identitou i nad obsahy, které se „pod maskou“ snažíme skrýt. To vše prostřednictvím prožitku a výtvarné práce.

D. DVOUDENNÍ RELAXAČNĚ TVOŘIVÉ SETKÁNÍ PRO ŽENY- Tvorba sošky, setkání s prvky ženského kruhu

Milé ženy, nabízím vám možnost přijet si ke mně vytvořit vlastní sošku tzv. healing doll. Jde o tvorbu s arteterapeutickými prvky. V první fázi se dáme do hledání vlastního tématu, pak se pod mým materiálovým vedením pustíme do práce s hmotou. Projdete tvůrčím procesem, který nám často o nás samých leccos napoví. Setkání je postaveno na vzájemném sdílení, podpoře a hravosti. Tento program probíhá v podkrovních prostorách ateliéru a je určen pouze pro dospělé (či téměř dospělé : ). Skupinku tvoříte samy, ideální počet je max. 4ženy. Nabízím nocleh přímo v ateliéru (WC, sprcha, matrace). Večer můžeme udělat společný oheň. Pro více informací se na mě obraťte na tel.724269513. Cena  6800,- včetně noclehu. Na fotografie z proběhlých setkání se můžete podívat zde.

E. PROGRAM PRO DĚTSKÉ SKUPINY - "Mezi kameny domova"

 • Pro koho: dětské skupiny (dětské domovy, příměstské a letní tábory, školní třídy), věkově neomezeno, ideální počet do 20 dětí, ale vejde se i o něco více
 • Délka programu: 4hod., dle domluvy v rozmezí 8-17hod.
 • Termíny: Domlouvejte, prosím, individuálně – eiwan@email.cz

Fotografie z proběhlých akcí.

Program (lze variovat):

 • Prohlídka výtvarného ateliéru a dílny
 • Průběžná edukativní část formou výkladu, rozhovoru, ukázek (Jak se rodí a umírá kámen? Poznávání minerálů, kámen kolem nás, specifika českého kamene)
 • Ukázka sekání do kamene
 • Společná tvorba velkého pískovcového koryta – dětem bude zapůjčeno kamenické nářadí
 • Tvorba kamenného talismanu/minisošky z pískovce pomocí ručního broušení, vyrývání, hlazení apod.
 • Tvorba šperku z opuky – vyrývání znaků
 • Dozdobování výrobků metalickými barvami
 • Tvorba závěsného bytového šperku z říčních kamínků Ohře, zlomků polodrahokamů a korálky
 • Pro děti jsou připravena jednotlivá „stanoviště“ s výše popsanými aktivitami. Tvoří se tedy v menších skupinkách, aby byl zajištěn prostor pro soustředěnou práci a výběr aktivity dle vlastních preferencí.
 • Své výrobky si samozřejmě odnesou domů.
 • Tvůrčí dílny probíhají na zahradě, v případě silného deště pod pergolou, v dílně či podkrovním ateliéru.
 • Naší zkušeností je, že děti vydrží soustředěně pracovat po celou dobu trvání dílny.

Děti se hravou formou seznámí s přírodním materiálem, který je neustále obklopuje. Dozví se o způsobech opracování kamene a nástrojích, které jsou k tomu užívány. V bezpečném a příjemném tvůrčím prostředí dostanou možnost k přímému „fyzickému kontaktu“ a experimentování. Tento způsob tvorby děti plně zaměstnává, uvolňuje psychické napětí, agresivitu, vztek, vstřebává nadbytek energie a silně inspiruje k vlastní budoucí tvorbě.

Praktické informace: Doporučujeme pracovní oblečení, především vhodnou obuv (práce s kamenem). Do obce jezdí autobus, i když velmi sporadicky a nikoli o víkendu. Jídlo nezajišťujeme, je možné objednat pizzu či ohřát přivezené jídlo. Lze opéct buřty či sýry na ohništi. Pokud chcete den kromě tvorby vyplnit i výletem, koukněte na mapu, z obce Evaň vede značená turistická stezka. Roklí ve spodní části Evaně teče potok, je zde požární nádrž se studenou vodou vhodná ke koupání, vedle ní les. Čtyři kilometry od Evaně leží Libochovice s jejich krásným zámkem obklopeným překrásnými zahradami a parky. V Ohři je také možnost koupání na „pláži“ kousek od mostu. Více tipů na výlet najdete ZDE.

 dilny1

dilny3

 dilny4

dilny5

Záznamy nebyly nalezeny...