Tvůrčí dílny pro veřejnost

"MEZI KAMENY DOMOVA"

Přijeďte strávit příjemný den na naší zahradu plnou kamení, se kterým se dají dělat divy!

BeFunf

Nápad pořádat tvůrčí dílny přirozeně vyplynul z našich vlastních tvůrčích aktivit. Zároveň tím vycházíme vstříc našim zákazníkům a přátelům, kteří u nás podobné akce dlouhodobě poptávali. Kruh se přirozeně uzavírá. Myslíme si, že v dnešní době je více než potřeba nacházet nové cesty k tomu, jak (znovu)budovat vztah a lásku k „opravdovému“ materiálu, ke krajině, přírodě a místu, ve kterém člověk zapustil své kořeny. Hledat a nacházet způsob, jak uctít krásu země…

Dílny pořádáme od roku 2017.

AKTUÁLNÍ PŘEHLED NABÍZENÝCH PROGRAMŮ (podrobný popis níže)

POZN. Programy lze samozřejmě variovat dle Vašich přání- ozvěte se na eiwan@email.cz V současné době tvůrčí dílny probíhají pouze v teplém období roku (cca od května do srpna). Prostor pro aktivity uvnitř teprve připravujeme. Termíny pro účast na programu domlouvejte ideálně do konce dubna.

 1. MEZI KAMENY DOMOVA/ program pro (nejen) dětské skupiny/ 8 - 17 hod./ Cena 3700,-Kč za skupinu (viz níže)
 2. RODINNÉ TVOŘENÍ U EIWAN/ program pro vaši rodinu nebo skupinku přátel s dětmi, tzn. sami skládáte skupinu/ 8-17 hod./ Cena pro skupinu 3500,-Kč. Individuálně designovaný program (viz níže)
 3. TVORBA SOŠKY OSOBNÍHO PRŮVODCE /speciální 2denní program s přespáním pro vámi složenou skupinu max.!4 osoby/ 2000,-Kč za osobu (více info viz níže)

JAK SE PŘIHLÁSIT: Vyberte si, prosím, jeden z nabízených programů níže a kontaktujte písemně Alenu W. Hrubou na emailu eiwan@email.cz. Do zprávy uveďte název vybraného programu, své jméno (+tel. číslo) a množství osob, které se chtějí účastnit. Případné dotazy zodpovíme i telefonicky na čísle 724 269 513 (případně 774 826 746).

MÍSTO KONÁNÍ:  Evaň 118, 410 02 Evaň. Za dobrého počasí veškeré aktivity probíhají na naší zahradě, v případě deště v dílně či podkrovním ateliéru. Koukněte na mapu.

OKOLÍ: Chcete spojit tvůrčí zážitky s výletem? Připravili jsme pro Vás seznam zajímavých míst, které je možné v bezprostředním okolí navštívit (čtěte ZDE). Přímo v obci je možnost bezplatného koupání v požární nádrži, blízký les. Je zde hostinec, kde lze zakoupit drobné dobroty (od15hod.).

CO S SEBOU: Doporučujeme pracovní oblečení a pevnou obuv.

TERMÍNY: domlouvejte prosím individuálně na emailu eiwan@email.cz. Tvůrčí dílny pro veřejnost probíhají v letních měsících.

dilny2

1.MEZI KAMENY DOMOVA/ Tvůrčí dílna pro (dětské) skupiny

 • Pro koho: dětské skupiny (dětské domovy, příměstské a letní tábory, školní třídy), věkově neomezeno, ideální počet do 20 dětí
 • Cena: 3700,-Kč (15-27 osob včetně dospělých), 3000,-Kč (5 -14 osob včetně dospělých)
 • Délka programu: dle domluvy, časově 8 až 17 hod.
 • Termíny: Domlouvejte, prosím, individuálně – eiwan@email.cz

Program:

 • Prohlídka výtvarného ateliéru a dílny
 • Průběžná edukativní část formou výkladu, rozhovoru, ukázek (Jak se rodí a umírá kámen? Poznávání minerálů, kámen kolem nás, specifika českého kamene)
 • Ukázka sekání do kamene
 • Společná tvorba velkého pískovcového koryta – dětem bude zapůjčeno kamenické nářadí
 • Tvorba kamenného talismanu/minisošky z pískovce pomocí ručního broušení, vyrývání, hlazení apod.
 • Tvorba šperku z opuky – vyrývání znaků
 • Dozdobování výrobků metalickými barvami
 • Tvorba závěsného bytového šperku z říčních kamínků Ohře, zlomků polodrahokamů a korálky
 • Pro děti jsou připravena jednotlivá „stanoviště“ s výše popsanými aktivitami. Tvoří se tedy v menších skupinkách, aby byl zajištěn prostor pro soustředěnou práci a výběr aktivity dle vlastních preferencí.
 • Své výrobky si samozřejmě odnesou domů.
 • Tvůrčí dílny probíhají na zahradě, v případě silného deště pod pergolou, v dílně či podkrovním ateliéru.
 • Naší zkušeností je, že děti vydrží soustředěně pracovat po celou dobu trvání dílny.

*U skupin nad 15 osob jsou přítomni dva lektoři.   

Děti se hravou formou seznámí s přírodním materiálem, který je neustále obklopuje. Dozví se o způsobech opracování kamene a nástrojích, které jsou k tomu užívány. V bezpečném a příjemném tvůrčím prostředí dostanou možnost k přímému „fyzickému kontaktu“ a experimentování. Tento způsob tvorby děti plně zaměstnává, uvolňuje psychické napětí, agresivitu, vztek, vstřebává nadbytek energie a silně inspiruje k vlastní budoucí tvorbě.

Praktické informace:

 • Doporučujeme pracovní oblečení, především vhodnou obuv (práce s kamenem).
 • Do obce jezdí autobus, i když velmi sporadicky a nikoli o víkendu.
 • Pokud chcete den kromě tvorby vyplnit i výletem, koukněte na mapu, z obce Evaň vede značená turistická stezka. Roklí ve spodní části Evaně teče potok, je zde požární nádrž se studenou vodou vhodná ke koupání, vedle ní les. Čtyři kilometry od Evaně leží Libochovice s jejich krásným zámkem obklopeným překrásnými zahradami a parky. V Ohři je také možnost koupání na „pláži“ kousek od mostu. Více tipů na výlet najdete ZDE.

 dilny1

2. RODINNÉ TVOŘENÍ U EIWAN/ program pro vlastní skupinu (rodina, přátelé)

 • Pro koho: Pro děti i dospělé, skupinku vytváříte sami
 • Cena: 3500,-Kč za skupinu
 • Délka programu: dle domluvy, časově 8 až 17 hod.
 • Program je věkově prakticky neomezený, práce s kamenem, malování nebo třeba navlékání na šňůrku baví i ty nejmenší (od dvou, tří let), případně děti zabavíte na zahradě :) Svačinku s sebou, pití zajištěno. 

Program:

 • Prohlídka výtvarného ateliéru a dílny, představení naší tvorby s možností zakoupení výrobků
 • Ukázka sekání do kamene + vyzkoušíte si sami (tvorba reliéfu či kamenného květináče), ruční opracování opuky či pískovce – možnost vytvořit si malý kamenný talisman/sošku z připraveného polotovaru, malování kamenů, tvroba lapače snů, navlékání polodrahokamů, tvorba náramků a jiné aktivity. Vše můžeme domluvit tak, aby program skupině seděl.

*Tvůrčí dílny probíhají na zahradě, v případě silného deště pod pergolou či v podkrovním ateliéru. *Pozn.: Nejedná se o kamenický kurz!

Praktické informace:

 • Doporučujeme pracovní oblečení, především vhodnou obuv (práce s kamenem).
 • Do obce jezdí autobus, i když velmi sporadicky a nikoli o víkendu.
 • Pokud chcete den kromě tvorby vyplnit i výletem, koukněte na mapu, z obce Evaň vede značená turistická stezka. Roklí ve spodní části Evaně teče potok, je zde požární nádrž se studenou vodou vhodná ke koupání, vedle ní les. Čtyři kilometry od Evaně leží Libochovice s jejich krásným zámkem obklopeným překrásnými zahradami a parky. Navštívit můžete hrad Hazmburk či tajemnou Peruc a její památný Oldřichův dub. Více tipů na výlet v okolí Evaně zde.

3. TVORBA SOŠKY OSOBNÍHO PRŮVODCE/ Speciální 2denní program

Soustředěná tvorba intimnějšího a relaxačního charakteru pro skupinu maximálně čtyř osob. Skupina je předem složená samotnými účastníky, tzn. bylo by fajn, kdybyste se znali a společně vám bylo dobře. Po sladění skupiny (ženský kruh) a meditačním úvodu si pod mým materiálovým vedením vytvoříte sošku vlastního „duchovního průvodce“- tzv."healing doll". Tento program probíhá v podkrovních prostorách ateliéru a je určen pouze pro dospělé, (případně osoby na prahu dospělosti :). Přespání přímo v ateliéru (WC, sprcha, matrace), jídlo v ceně není. Začátek sobota 13.hodin, konec v neděli dle potřeby. Možné je akci uskutečnit i ve všední dny. Cena za osobu 2000,-Kč. Pro další informace se na mě obraťte na emailu: eiwan@email.cz nebo tel. 724269513

dilny3

 dilny4

dilny5

Záznamy nebyly nalezeny...