Jelen

Kód: 4563/SE
Značka: Eiwan atelier
4 600 Kč

Zvolte variantu

Alena W.Hrubá - Eiwan 2021

závěsná plastika, 51cm

 

Detailní informace

Barva: se zeleným kamenem
Skladem (1 ks) | 4563/SE
4 600 Kč

Detailní popis produktu

Jako archetyp mě (zejména bílý či stříbrný) jelen provází již dlouho a patří mezi mé nejoblíbenější. Je velkým léčitelem s mocnou obnovující silou, láskyplným ochráncem schopným přinášet vize, nese v sobě klid a nadhled, provází nás po cestách sebepoznání. Od paleolitu je to jedno z nejvýznamnějších kultovních zvířat a jeho symbolika má mnoho vrstev. V mytologiích mnoha kultur světa zaujímá výsadní místo, nejčastěji je považován za průvodce do jiných světů a solární symbol. Díky jeho pravidelně se obnovujícímu paroží také představuje procesy růstu a znovuzrození - sílu nových počátků.

Materiál: Sochařská odlévací hmota (pevná a lehká), ručně kolorováno akrylovými barvami. V koruně je vsazen polodrahokam.

Na výšku měří 51cm, na šířku cca 39cm, je dutý, váha cca 2,5kg. Tato závěsná plastika má na zadní straně "očko" pro zavěšení na stěnu (použijte skobu ve tvaru L). V případě nutnosti lze zaslat poštou, ideální je ale osobní předání.

Dodání: Pokud mám Jelínka hotového, mohu předat ihned, (pod cenou klikněte na Zvolte variantu a objednejte přes e-shop či mě kontaktujte osobně). Pokud plastiku vyhotovenou nemám, můžete si ji objednat, vyhotovím na zakázku dle časových možností (14dní až měsíc). Vše záleží na osobní domluvě. Navštivte nás a prohlédněte si plastiku osobně.

--------------------------------------------------------

Poznámka k technické stránce vzniku plastik: Originál sochy vznikne z různých přírodnin, které spojuji a domodelovávám voskem. Ze základu hotové sošky vyrobím formu, z formy pak vznikne limitovaná série pokaždé jinak upravených odlitků. Sochy jsou určené do interiéru. Pro odlévání základů plastik používám sochařskou dvousložkovou polymerační sádru. Jedná se o ekologicky nezávadný materiál na vodní bázi, bez rozpouštědel. Smícháním prachové složky a pryskyřice vznikne velmi tvrdá odolná hmota. Povrch odlitků pak zpracovávám malířsky.