Jak se k nám dostat a tipy na výlet v okolí

Do našeho ateliéru je možné si domluvit návštěvu pro osobní výběr našich výrobků (kontakty zde). Je také možné zúčastnit se některých z našich tvůrčích dílen (prozatím jen přes teplá období roku).

Jak se k nám dostanete

Ano, Evaň skutečně existuje, i když ji některé navigace ignorují:). ZDE je náš dům - ateliér (Už tak hrozivě nevypadá :). Evaň 118, rohový dům ve staré zástavbě u vedlejší silnice směrem ke hřbitovu a na Horka.

AUTEM: Pokud jedete od Peruce či z Černochova, odbočte do druhé ulice vlevo. Náš dům je ten vlevo na konci. Od Libochovic: V Libochovicích máte za úkol najít most, pak už se neztratíte:) Přes most na Poplze stále po hlavní přes serpentýny do kopečka. V Evani odbočíte z hlavní silnice až po ostré zatáčce doprava, těsně za zastávkou MHD (ke kravínu). U značky "30" stojí starý rohový dům, ten je náš, jste u cíle...

PĚŠKY: doporučujeme tyto trasy:

Z LIBOCHOVIC přes most do Poplz, v Poplzích uhnout od hlavní silnice na Starou Evaňskou cestu - po zelené turistické značce. Je to do kopečka, ale cesta je moc romantická. Pak si buď dáte celou trasu* po zelené až k zastávce v obci nebo před koncem kopce neuhnete ze Staré evaňské cesty, ale budete po ní pokračovat zde až Vás "vyhodí" u silnice, která Vás dovede až ke zmíněné zastávce, odkud je to k nám 170 metrů...

 *Trasa zelené značky Evaní je příjemná a nenáročná, vede Evaňskou roklí podél lesa, potoka, minete i naše "koupaliště" (požární nádrž). Pak si vyšlápnete kopeček do horní části Evaně. 

Z PERUCE: Po modré turistické značce z Peruce do Chrastína jdete příjemnou lesní cestou po rovince, před Horkami ale už jde do tuhého, trasa Vás povede do Evaně mezi velkými poli, takže v horkém počasí moc nedoporučujeme, pohltili by Vás široširé lány. V okolí Peruce spíše doporučujeme NS Perucko (zelená).

 

Tipy na výlet v okolí

Rozhledna Stradonka (od nás 5km): Rozhledna je přístupná po celý rok. Vybudována je na místě keltského hradiště z cca 5. stol. př.n.l. Přenádherný výhled!!! http://www.treking.cz/regiony/stradonka.htm  Pro krátký a nenáročný výlet s dětmi doporučujeme jít z Chrastína po žluté, je to po rovince a v chládku (1,3km).

Peruc (od nás 7km): Místo se silným geniem loci spjaté se starými českými dějinami.♥. Na náměstí kostel Sv. Petra a Pavla/ překrásný zámecký park/ Boženina studánka/památný Oldřichův dub. Stránky Peruce http://www.peruc.cz/ . V sezóně je otevřena kavárna v penzionu Za Dubem, hned nad dubem;) Doporučujeme, je tam krásně!

Státní zámek Libochovice (od nás 3,7km): V Libochovicích jsou nádherné parky se starými stromy, odpočívat pod nimi můžete v bezprostřední blízkosti řeky Ohře. Dá se tam i vykoupat (kousek od mostu je pláž) https://www.zamek-libochovice.cz/cs

Hrad Házmburk (od nás 7,7km)https://www.hrad-hazmburk.cz/cs

Nedostavěný gotický chrám v Panenském Týnci (15,9km)http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/nacerpejte-energii-mezi-zdmi-a-sloupy-tajemne-stav.aspx

Menhir "Kamenný pastýř" u Klobuk (12,3km): článek 1, http://menhiry.mysteria.cz/menhiry.htm

 Vodní hrad v Budyni nad Ohří: http://www.bludnapout.cz/hradbudyne/index.html

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení