Soucitná

Značka: Eiwan atelier
6 000 Kč
Skladem (1 ks)

autorka: Alena W. Hrubá - Eiwan, 2024

Závěsná plastika.

Detailní informace

Detailní popis produktu

»Láska, soucit, něha, laskavost«

»Hvězda ukazující cestu«

»Průzračný drahokam zářící v temných hlubinách«

Chtěla jsem vytvořit "živou vodu pro unavené srdce" a tuším, že bytost, která vznikla, je jen dalším (už po tisíce let prováděným) pokusem o personifikované zpodobnění základního ženského aspektu univerza –⁠⁠⁠⁠⁠ totiž duchovní lásky plné nejvyšší laskavosti a soucitu. 

Je pro vás osobně starodávný koncept Bohyně Matky stále živý? Nevnímáte někdy, že zde možná všechny ty inteligentní vyšší síly a bytosti, o kterých hovoří snad každá z kultur světa napříč dějinami, skutečně jsou? Že jsme všichni bez rozdílu v každém okamžiku už od našich prvních krůčků láskyplně vedeni a je o nás pečováno? Nebo jinak - jaké by to bylo, kdybychom to vše připustili a nechali vstoupit do srdce? Možná bychom pak, i přes všechen vnější hluk a chaos současné společnosti, konečně zažili hluboký pocit bezpečí. Možná bychom se také nechali prostoupit vděčností za to, jak moc jsme byli obdarováni - vždyť nám byl dán ŹIVOT a schopnost vnímat a cítit. Nic skutečnějšího nikdy nezískáme.
 
Ještě legenda na konec - podlé té byla Tara (obdoba západní Panny Marie, v překladu "Hvězda") zrozena ze slz soucitu bódhisattvy Avalokiteshvary. Říká se, že při pohledu na svět trpících bytostí hluboce plakal a jeho slzy vytvořily jezero, z něhož pak vyšla Bohyně...
 
Více fotografií a malý foto report ke vzniku sošky od prvních kousků dřeva až po hotovou bytost najdete ZDE.

 

Dodání: Tuto plastiku je možné zaslat, lze si ji ale samozřejmě po domluvě  přijet osobně prohlédnout. Každá je trochu jiná, esence se ale nemění... V případě zájmu pošlu video či foto aktuálně dostupné sochy. Doba dodání standardní. Pokud ji nemám právě hotovou, lze si ji rezervovat. Doba dodání je pak 14 dnů až tři týdny. 

Rozměry: cca 65 cm na výšku, soška je dutá, váží cca 3,5 kg, zezadu je kovové poutko

- malováno akrylovými barvami,  patinováno, v hrudi vsazen malý kousek neopracovaného přírodního smaragdu

-určeno pro interiér z důvodu použití malby na povrchu


Poznámka k technické stránce vzniku plastik: Originál sochy vznikne z různých přírodnin, které spojuji a domodelovávám voskem. Na originálu sochy, který je křehký, vytvořím formu. Z formy pak vznikají série několika odlitků, které individuálně doplňuji různými atributy (minerály, jiné přírodniny) a následně pomaluji a patinuji. Sochy jsou určené převážně do interiéru. Pro odlévání základů plastik používám sochařskou dvousložkovou polymerační sádru. Jedná se o ekologicky nezávadný materiál na vodní bázi, bez rozpouštědel. Smícháním prachové složky a pryskyřice vznikne velmi tvrdá odolná hmota.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: SOCHY A PLASTIKY
Hmotnost: 1.3 kg
Výška: 54cm
Váha: 1,3kg