Evaň a okolí, tipy na výlet

Domluvte si u nás návštěvu pro osobní výběr našich výrobků (kontakty zde) nebo se přihlaste na některou z našich tvůrčích dílen.

Jak se k nám dostanete?

Ano, Evaň skutečně existuje, i když ji některé navigace ignorují:). ZDE je náš dům - ateliér. Evaň 118, rohový dům ve staré zástavbě u kravína na vedlejší silnici směrem ke hřbitovu. PARKOVÁNÍ: za domem na prázdné travnaté ploše či přímo před domem v ulici, pokud je místo.

AUTEM: Pokud jedete od Peruce či z Černochova, odbočte do druhé ulice vlevo. Náš dům je ten vlevo na konci. Od Libochovic: V Libochovicích máte za úkol najít most, pak už se neztratíte… Přes most na Poplze stále po hlavní přes serpentýny do kopečka. V Evani odbočíte z hlavní silnice až po ostré zatáčce doprava, těsně za zastávkou MHD (ke kravínu). U značky "30" stojí starý rohový dům č.p.118, jste u cíle...

PĚŠKY: doporučujeme tyto trasy:

Z LIBOCHOVIC přes most do Poplz, v Poplzích uhnout od hlavní silnice na Starou Evaňskou cestu - po zelené turistické značce. Je to do kopečka, ale cesta je moc romantická. Pak si buď dáte celou trasu* po zelené až k zastávce v obci nebo před koncem kopce neuhnete ze Staré evaňské cesty, ale budete po ní pokračovat, až Vás "vyhodí" u silnice, která Vás dovede až ke zmíněné zastávce, odkud je to k nám 170 metrů...

 *Trasa zelené značky Evaní je příjemná a nenáročná, vede Evaňskou roklí podél lesa, potoka, minete i naše "koupaliště" (požární nádrž). Pak si vyšlápnete kopeček do horní části Evaně. 

Z PERUCE: Po modré turistické značce z Peruce do Chrastína jdete příjemnou lesní cestou po rovince, před Horkami ale už jde do tuhého, trasa Vás povede do Evaně mezi velkými poli, takže v horkém počasí moc nedoporučujeme, pohltili by Vás široširé lány, dojeďte k nám autem. V okolí Peruce ale výlet určitě doporučuji, jsou zde krásné stezky, např. NS Perucko (zelená).

U rozhledny StradonkaIMG_20221231_150842

Tipy na výlet v okolí

Rozhledna Stradonka (více info), od nás 5km. Rozhledna je přístupná po celý rok. Vybudována je na místě keltského hradiště z cca 5. stol. př.n.l. Přenádherný výhled!!! Pro krátký a nenáročný výlet s dětmi doporučujeme dojet autem do Chrastína (3min.) a pak z Chrastína pěšky po žluté, je to po rovince a v chládku (1,3km).

Peruc (více info), od nás 7km. Místo se silným geniem loci spjaté se starými českými dějinami.♥. Na náměstí je kostel Sv. Petra a Pavla/ překrásný zámecký park/ Boženina studánka/ památný Oldřichův dub. V sezóně je otevřena kavárna v penzionu Za Dubem, hned nad dubem;) Doporučujeme, je tam krásně!

Státní zámek Libochovice (více info), od nás 3,7km. V Libochovicích jsou nádherné parky se starými stromy, odpočívat pod nimi můžete v bezprostřední blízkosti řeky Ohře. Dá se tam i vykoupat, (kousek od mostu je pláž).

Hrad Házmburk (více info), od nás 7,7km. Dechberoucí výhledy, výstup např. z parkoviště z Klapého. Stojí za to!

Nedostavěný gotický chrám v Panenském Týnci (více info), od nás 15,9km. Místo pro romantické duše a lidi se zájmem o historii. Místo, kde ze země prýští léčivá energie. Nádherně si tam odpočinete.

Menhir "Kamenný pastýř" u Klobuk (více info), od nás 12,3km.

Nad Evaní na podzimIMG_20221026_173754

Výhled z evaňské střelniceDSC_0549

Evaňská návesIMG_2rv

Za hřbitovem směrem na HorkaIMGewe

Jarní bledulové háje Evaň - Horkahorka

Pod Evaní je mnoho vody. Požární nádrž ve spodní části obce je sycena ledovou podzemní vodou.DSC_0410

Evaň je obec, jejíž část je postavena na svahu rokleDSC_0369j

V evaňském lese přirozeně prýští mnoho pramenůIMG_20221002_145527

Klidná řeka Ohře v LibochovicíchIMG_20221006_171031

Tajemné perucké lesyIMG_20221004_155942

Na svazích v okolí Evaně, které mají lesostepní charakter, se vyskytují vzácné druhy rostlin i živočichů. Tady např. Sasanka lesníIMG_20200513_163457k

Mokřady v lužním lese u Libochovic IMG_20žá7

 Les u Peruce (na pískovcích) a les u Evaně (malé "jeskyně", které vznikají zhroucením opukových "kapes")lesy

 Len na svazích nedalekých kopců Středohoří (zde Blšany u Loun)IMG_20trtr

Železité prameny u Libochovic

IMG_20220308_154725 (1)

Záznamy nebyly nalezeny...