Evaň a okolí, tipy na výlet

Do našeho ateliéru je možné si domluvit návštěvu pro osobní výběr našich výrobků (kontakty zde). Je také možné zúčastnit se některých z našich tvůrčích dílen .

Jak se k nám dostanete:

Ano, Evaň skutečně existuje, i když ji některé navigace ignorují:). ZDE je náš dům - ateliér. Evaň 118, rohový dům ve staré zástavbě u kravína na vedlejší silnice směrem ke hřbitovu.

AUTEM: Pokud jedete od Peruce či z Černochova, odbočte do druhé ulice vlevo. Náš dům je ten vlevo na konci. Od Libochovic: V Libochovicích máte za úkol najít most, pak už se neztratíte… Přes most na Poplze stále po hlavní přes serpentýny do kopečka. V Evani odbočíte z hlavní silnice až po ostré zatáčce doprava, těsně za zastávkou MHD (ke kravínu). U značky "30" stojí starý rohový dům č.p.118, jste u cíle...

PĚŠKY: doporučujeme tyto trasy:

Z LIBOCHOVIC přes most do Poplz, v Poplzích uhnout od hlavní silnice na Starou Evaňskou cestu - po zelené turistické značce. Je to do kopečka, ale cesta je moc romantická. Pak si buď dáte celou trasu* po zelené až k zastávce v obci nebo před koncem kopce neuhnete ze Staré evaňské cesty, ale budete po ní pokračovat, až Vás "vyhodí" u silnice, která Vás dovede až ke zmíněné zastávce, odkud je to k nám 170 metrů...

 *Trasa zelené značky Evaní je příjemná a nenáročná, vede Evaňskou roklí podél lesa, potoka, minete i naše "koupaliště" (požární nádrž). Pak si vyšlápnete kopeček do horní části Evaně. 

Z PERUCE: Po modré turistické značce z Peruce do Chrastína jdete příjemnou lesní cestou po rovince, před Horkami ale už jde do tuhého, trasa Vás povede do Evaně mezi velkými poli, takže v horkém počasí moc nedoporučujeme, pohltili by Vás široširé lány, dojeďte k nám autem. V okolí Peruce ale výlet určitě doporučuji, jsou zde krásné stezky, např. NS Perucko (zelená).

Tipy na výlet v okolí

Rozhledna Stradonka (od nás 5km). Rozhledna je přístupná po celý rok. Vybudována je na místě keltského hradiště z cca 5. stol. př.n.l. Přenádherný výhled!!! http://www.treking.cz/regiony/stradonka.htm  Pro krátký a nenáročný výlet s dětmi doporučujeme dojet autem do Chrastína (3min.) a pak z Chrastína pěšky po žluté, je to po rovince a v chládku (1,3km).

Peruc (od nás 7km): Místo se silným geniem loci spjaté se starými českými dějinami.♥. Na náměstí kostel Sv. Petra a Pavla/ překrásný zámecký park/ Boženina studánka/památný Oldřichův dub. Stránky Peruce http://www.peruc.cz/ . V sezóně je otevřena kavárna v penzionu Za Dubem, hned nad dubem;) Doporučujeme, je tam krásně!

Státní zámek Libochovice (od nás 3,7km): V Libochovicích jsou nádherné parky se starými stromy, odpočívat pod nimi můžete v bezprostřední blízkosti řeky Ohře. Dá se tam i vykoupat (kousek od mostu je pláž) https://www.zamek-libochovice.cz/cs

Hrad Házmburk (od nás 7,7km): https://www.hrad-hazmburk.cz/cs

Nedostavěný gotický chrám v Panenském Týnci (15,9km): http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/nacerpejte-energii-mezi-zdmi-a-sloupy-tajemne-stav.aspx

Menhir "Kamenný pastýř" u Klobuk (12,3km): http://menhiry.mysteria.cz/menhiry.htm

 

Záznamy nebyly nalezeny...