Odlitek vlastní tváře

Technikami odlévání a tvorbou forem se zabývám již několik let. Technika Lifecastingu*- konkrétně osobního odlitku tváře-  mě zaujala nejen proto, že je efektní, ale především proto, že může při správně vytvořené atmosféře přinést hluboký osobní prožitek. Setkání s prvky arteterapie je určeno pro jednotlivce, můžete s sebou ale vzít i partnera/partnerku či dobrého přítele/přítelkyni, kterým lze masku také vytvořit nebo vás budou spolu se mnou procesem doprovázet.

Po úvodní fázi, kterou je rozhovor, „ladění“ a vysvětlení jednotlivých kroků, se z tváře pomocí lékařského silikonu a sádrových obvazů sejme velmi přesná forma. Samotný proces snímání formy, kdy člověk nehybně leží, trvá cca 30 minut. Z formy se následně vytvoří, tzv. „vyleje“ keramická „maska“. Samotný odlitek si dále můžete umělecky dotvořit. Na hotovou masku lze připevnit poutko, můžete si ji pak doma zavěsit jako zajímavou dekoraci : ). U dětí (více jak 9let, mladším odlitek dělat nedoporučuji) prosím zvažte, jak by proces zvládly, případně ráda poradím.

*Lifecasting  je proces tvorby 3D kopií částí těla prostřednictvím použití formovacích a odlévacích technik.

Do naší tváře se otiskuje vše, čím v současné životní fázi procházíme. Naše setkání nabídne prostor pro zamyšlení se nad vlastní identitou i nad obsahy, které se „pod maskou“ snažíme skrýt. To vše prostřednictvím prožitku a výtvarné práce.

Celé setkání trvá 3 až 4 hodiny. Za příplatek lze vyrobit i vícero odlitků z vyrobené formy. Můžete tak sami sebe pojmout jako dárek blízkým:).

Podívejte se na fotografie z procesu tvorby formy a odlitku obličeje.

Zaujala vás tato technika? Objednejte se (více info zde), ráda vás poznám! Termín pro setkání je ideální ve všední dny v jakýkoli čas, mohu i v podvečer, např. od 17.hodin.

 

masky

M21

M

Otisk1

Otisk2

IMG_20230419_161736

Maminka s dcerou...

IMG_20230419_180815

Dumání nad odlitkem...

Záznamy nebyly nalezeny...