Bezový kruh

Značka: Eiwan atelier
1 600 Kč
Skladem (1 ks)

Symbolická kompozice z říčních kamenů a bezového dřeva od Eiwan. Délka: 116cm

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tuto přírodní dekoraci jsem pro vás vyrobila z bezového dřeva a říčních kamenů řeky Ohře.

Surové či lehce opracované kameny (nejčastěji několik miliónů let staré mořské sedimenty) skládám do živých kompozic, doplňuji pečlivě vybranými zajímavými kusy dřeva a vše váži uzlíkováním jutového lana. 

Sledujte rozmanitost struktur, tvarů a barev. Kruh je mnohovrstevnatý symbol celistvosti, jednoty, nekonečna. Segment kruhu je pak rozdělen na čtyři části, čímž vzniká prastarý symbol používaný mnoha kulturami - vyjadřuje energii Matky Země, čtyř směrů, živlů apod.

V bezových kruzích a zvonkohrách, které tvořím,  jsou symbolicky obsaženy všechny živly: ZEMĚ - kámen, VZDUCH - působení větru na tyčinky, vznášející se podoba, OHEŇ - bezové dřevo je opalované, VODA - kámen se nacházel v řece a jeho původ je "mořský", DŘEVO, KOV (spojeno drátem).

Dřevěné tyčinky jsou více dekorativní prvek, rozeznít se musí rukou.

Bez považuji za posvátnou rostlinu se silným ochranným aspektem -  a chápu  to přesně ve stejném smyslu, v jakém to po staletí vnímali i naši předci.

Bezové dřevo je z naší zahrady či starých již vyschlých keřů. Je nařezáno, zbaveno kůry a duše, je opalováno, mořeno a opatřeno ochranným nátěrem. Kameny jsou povětšinou jílovce, pískovce, slínovce a opuky probarvené pobytem v řece.

Pozn. Ideální je vybrat si objekt u nás v ateliéru osobně, každý působí úplně jinak masivně či lehce, i když má podobné rozměry.

Hmotnost jednotlivých dekorací se pohybuje v rozmezí 0,7 až 0,9 kg.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahradní zvonkohry dřevo/kámen
Hmotnost: 1.3 kg
Rozměry: délka s poutkem cca 116cm
Způsob údržby: Vyvarujte se nárazům, pádům, kámen se může rozlomit. Umístěte podle libosti na zahradu či do interiéru. Na zimu lépe schovat dovnitř či alespoň pod střechu. Barva dřeva se může měnit, jedná se o přírodní materiál, drátek bude reznout a vše získá potřebnou patinu!