Vítejte u nás! Omluvte omezenou dostupnost některých výrobků. Už se zase intenzivně tvoří a po vánočním průvanu se zase brzy zaplníme! :)

Létající kameny a harmonizace prostoru

HARMONIZACE PROSTORU

Východní učení nashromáždila během staletí o tématu harmonizace prostoru rozsáhlé znalosti, navíc poměrně jednoduše aplikovatelné v praxi. Nemusím se ale ani odkazovat k východní moudrosti, stačí se odvolat na váš osobní lidský cit… I ten jistě potvrzuje, že prostory (místa, místnosti, celé stavby) stejně jako lidé, vyzařují charakteristické energie, mají své povahy, světlá i temná místa, umí nést zátěž stejně jako sdílet pozitivní poselství.

Pokud chceme prostor léčit nebo mu „pouze“ jeho zdravou energii aktivizovat, lze sáhnout po zvláštních předmětech, které tuto schopnost mají, protože jsou v jistém smyslu „živé“.

Věřím, že mé kamenné kompozice tímto speciálním předmětem jsou. Potvrzuje to mnoho vnímavých lidí, kteří jsou jimi přitahováni a kteří tvrdí, že z nich „živoucí sílu“ cítí. A já jsem za to vděčna.

Do svých „Létajících kamenů“ nejčastěji zařazuji křišťál, protože ten je považován za mocný materiál, za „krále kamenů“. Dokáže hluboce očišťovat a energetizovat. Kámen z řeky pak v sobě nese kromě síly země i sílu vody a dodává mým závěsům proudící jemnou a ženskou energii.

Precizně vybroušené koule - krystaly, které tvoří ověsy některých kompozic, rozkládají a rozpohybovávají světlo. Prostor, ve kterém jsou zavěšeny, aktivují silně nejen energeticky ale i vizuálně.

Co dodat ke zvonkohrám? Zvuk je mocný fenomén, všichni víme, co dokáže jeho vhodně vyvedená frekvence vyvolat v našem těle i duši…

Kameny, které se vznáší, způsobují v našem podvědomí zvláštní napětí „prvkem své nelogičnosti“- živel země se vzepřel přírodním zákonům a ztratil svou tíhu. Láká nás nabytá lehkost a krása přírodních variací na téma hmoty, barvy, struktury, vůně... Naše vědomí je inspirováno ke snění.

 

OKRÁŠLENÍ PROSTORU

Vytvářím citlivé přírodní kompozice, které mají být svou tichou čistou krásou oázou pro duši v dnešní (nejen esteticky) agresivní době. Jde v principu o ekologický bytový šperk, výrazný-přesto nevtíravý, který se může stát zdrojem každodenní malé radosti a inspirace... Civilizační „pokrok“ způsobil, že jsme se vzdálili přírodě, zahlceni všemi vymoženostmi doby ale máme touhu se jí, i když poněkud zmateně, znovu přiblížit. Přírodní věci vnímáme čím dál více jako esteticky příjemné, protože pochází ze zdroje, který se dotýká naší lidské podstaty. Ta je dnes bohužel pošlapávána a upozaďována... Přála bych si, aby naše výrobky hladily a kultivovaly nejen Vaše estetické cítění, ale celou Vaši duši.  

_MG_0208b