Bezový Strážce

Kód: ST1121-14
Značka: Eiwan atelier
1 500 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Symbolická kompozice z říčních kamenů a bezového dřeva od Eiwan. Délka:138cm

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Všeživlová" zvonkohra vyrobená z bezového dřeva a říčního kamene z Ohře. Délka:138cm

Intuitivně nalezená kompozice z volně opracovaných nebo surových kamenů. Dřevěné tyčinky jsou více dekorativní prvek, rozeznít se musí rukou.

Sleduji rozmanitost struktur, tvarů a barev materiálů - pečlivě je k sobě řadím tak, aby vznikl objekt, který bude působivě žít "vlastním životem".

Bez považuji za posvátnou rostlinu se silným ochranným aspektem -  a chápu  to přesně ve stejném smyslu, v jakém to po staletí vnímali i naši předci...

V "bezových kruzích" a zvonkohrách jsou symbolicky obsaženy všechny živly (ZEMĚ - kámen, VZDUCH - působení větru na tyčinky, vznášející se podoba, OHEŇ - bezové dřevo je opalované, VODA - kámen se nacházel v řece a jeho původ je "mořský", DŘEVO, KOV (spojeno drátem)

Bezové dřevo je z naší zahrady či z lesního polomu. Je nařezáno, zbaveno kůry a duše, je opalováno, mořeno a naolejováno. Kameny jsou povětšinou jílovce, pískovce, slínovce a opuky probarvené pobytem v řece...

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahradní zvonkohry dřevo/kámen
Hmotnost: 1 kg
Rozměry: délka s poutkem cca138cm
Způsob údržby: Vyvarujte se nárazům, pádům, kámen se může rozlomit. Umístěte podle libosti na zahradu či do interiéru. Na zimu lépe schovat dovnitř či alespoň pod střechu. Barva dřeva se může měnit, jedná se o přírodní materiál, drátek bude reznout a vše získá potřebnou patinu!
Položka byla vyprodána…